Muretsesin endale sellise nutifööni
Ja pean ütlema, et kartused saada odava (nutitelefoni kohta, 130.-) raha eest sitakäkk osutusid asjatuteks.
Ei hakka siinkohal pikalt rääkima sellest, mis ma arvan androidist. Selle kohta on igaüks ja tema tädi juba piisavalt plämanud. Widgetid on hää, multitasking on hää, see et enamik kraami on tasuta, on hää, avatus on hää.
Raud
(Siinkohal tuleb kohe ka mainida, et tegu siiski on odava otsa telefoniga, ma ei lootnudki, et ta HD videot mängib). Ekraan on 320*480, piisavalt ere et ka otsepäikese käes näha oleks (power widget annab 3 taset, loomulikult võid ise näppida teda täpsemalt kui silm eristab), aku peab normaalselt vastu, kaasa tuleb 2GB mälukaart (parem kui mitte midagi), nupud on füüsilised. Piisavalt võimas kõigeks peale mõnede mängude, Angry Birds keerulisemad levelid venivad siiski suht tatiselt.
Füüsilisteks puudusteks vast see, et ei ekraan ega kaameraklaas pole suurem asi kriipimiskindel, peegeldusvastane kiht ekraanil õnnestus esimesel päeval vastu püksineeti kergelt ära kraapida. Samuti ei salli ta mu arvutit: Kui arvuti USB-porti ühendatud või samas pikendusjuhtmes ja väga lähedal arvutile, läheb puuteekraan lolliks. Paistab minu arvuti, või pigem, minu arvuti laadija (pärast originaali otsiku murdumist toidab arvutit odav küttekeha) spetsiifiline olevat, kusagilt lugesin puuteekraanide lolliks minemise kohta geneerik-laadijate taga. Äkki midagi kõrgsagedusliku müra summutamisega...
Aksessuaarid
Saho (kauplus.ee) müüb asjale klapiga nahast ümbrist, mis kõik pordid avatuks jätab (hetkel näitab "läbi müüdud", aga mulle öeldi et peaks juurde tulema), Kännukas müüb PDairi silikoonist ja plastist ümbrisi ning ekraani matte kaitsekilesid.
Endale oleksin ostnud Sahost nahkkoti, aga ei meeldinud see klapp, mis lahtises asendis küljes tilbendab. Seega jäi silikoonümbris. Lisaks ekraanikaitsekile (vihje, ekraan tasub sõrmejälgedest *enne* kaitsekile pealepanekut puhtaks teha ja maalriteip jätab ebeme-eemaldajana kaitsekile alaküljele liimijälgi, kasuta scotch kontoriteipi...).
Praeguseks on telefon mul nädalakese juba käes olnud, on paar kõnet tehtud nii üle Skype kui tavalisel moel (ei saa kurta), mõned pildid tehtud (terav ja talutav, kuni subjekt paigal püsib), posu appe tõmmatud (väga vähe mänge), ja ideaalsust otsitud (ei ole leidnud).
Kaasatulev soft
Telefonil on karbist välja küllaltki ilus ja kasutatav kasutajaliides (Launcher), mõningate väikeste nüketega, mis elu lihtsamaks teevad, neist silmatorkavaim võimalus App Drawerist programm uninstallida (Karbist kaasa tulevat saasta muidugi rootimata maha ei saa... delfi ja äripäeva ja facebooki jne shortcutid).
Samuti on telefonil peal LG Keyboard. Seni on see parim eesti keelt valdav keyboard mis ma leidnud olen ja võib lasta ka inglise-eesti segakeelt ilma, et peaks keelevalikuid näppima minema. See pakub sõnu mõlemast, ühe keele prioriteediga (valid ise, mina valisin eesti). Marketist olen eesti keelt toetamas leidnud vaid SwipeIT keyboardi, sel aga on sõnavara kahetsusväärselt niru ning mulle meeldib mõlemat kätt kasutada (see on ühe sõrmaga trükkimiseks, libistad tähtedest üle, mitte ei toksa).
Eksisn segakeele toe osas... LG Keyboard eesti keele sõnaraamat sisaldab lihtsalt levinumaid inglisekeelseid sõnu... EDIT 10.07.12
Turn-by-turn navigeerimine eestis ei tööta. Siinkohal siis juttu Google programmist, teistel pole mingit probleemi. A-GPS. Samuti puudub eesti keele kõnetuvastus.
Navigatsiooniprobleemile võib ehk mingil määral lahenduse leida siit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=630887. Käivitub ja arvutab teekonna, autos pole veel proovinud.
Toimib küll, kuid ainult visuaalse juhatamisega. Häälega teekonna juhatamine tuleb ära unustada, see kõnesüntesaator ei oska eesti keelt. Ja tekst on selle appi olemuse (hack google maps directionsist) tõttu mõnikord suht segane stiilis "Jätka mööda teed Keera paremale E20-le in 200m. Üldiselt oskab sobivalt hinnata, millal kasutada kruusateid, millal asfalti, vaid korra on kuskilt pärapõrgu maastikurajalt juhatanud (õnneks olin siis Hiluxiga) EDIT 10.07.12
Minu lahendus softi poole pealt.
LG Launcheri lasin õige kähku kus kurat, kuna see ei toetanud keritavaid widgeteid.
Ostsin telefoni tööriistaks, mitte mänguasjaks, seega oli mul kusagile vaja paigutada widgetid tunniplaani, kalendri ja To-Do listiga, eelistatavalt nii et asi ka kena välja näeks. Lõpuks võtsin kasutusele:
*LauncherPro (ah kui originaalne, aga selle peal saab järgmist kasutada scrollimisega),
*Android Agenda Widget (ise kalendriga ei tegele, on widgetiks telefonis olevatele programmidele, ühtlasi, meeletult kohandatav, mul jookseb sellest kolm instantsi, kaks kalendri ja üks Astridi pealt)
*Business Calendar Free (Peamine kalendriprogramm, sync Google Calendariga)
*Astrid Tasks (sync Google Tasksi ja Calendariga)
Tulemuseks küllaltki meeldiv ühtlane pilt kahel homescreenil.
Ajaviite koha pealt:
*Winamp for Android (ei ole ideaalne, winamp käib kahjuks alla... aga ikka veel parim, ja kui WiFi tööle saab, siis veel parem (sync üle WiFi))
*Google Listen (hea lihtne, ühe probleemiga, vt. all)
*D7 Google Reader (mõikab idee poolest samuti podcaste, omab sama probleemi mis Listen.)
*Winampi lasin maha. Sync on pooletoobine, ei kopeeri reitinguid ega muud Media Library infot, ning järjekordsel ühendamisel arvab et kõik eelmisel korral süngitud lood on uued lood ning küsib, kas ma tahan neid oma arvutisse. Feh. Winamp for Android: not there yet.
*Listeni lasin maha. D7 Readeri update teeb sellest podcastide jaoks parema tööriista lihtsalt töökindluse tõttu. Mul on ainult üks podcast nagunii. Listen on neile, kel podcastide kogus juba haldamist eeldab. EDIT 10.07.12
Jamad
Praegusel hetkel on kaks põhilist ja üks väiksem valupunkt:
*Turvatud WiFi-sse sisse logida ei saa: Elisa teenindus käskis tarkvarauuendusse tuua, see aga võtab 10 päeva. Fuck them. Ma ootan ära 2.3 update, internet tuleb nagunii üle 3G mobiili (Seda välja jagada üle turvatud WiFi ta muide oskab... go figure).
*Podcastide allalaadimine kõngeb taustal reeglina ära (midagi on valesti taustaprotsesside tapmise prioriteetidega... mälupuudust ei tohiks telefoni enda utiilide arvates olla).
*LG Keyboard ei taha XT9-t kasutada URLide ja otsinguterminite täiteks. Minu arvates on see siiski "bug, not a feature", lasku mul ise valida, kus ma tahan või ei taha XT9-t kasutada. Android iseenesest seda ei piira (passwordi väljadel vbolla), olen ma aru saanud.
*Pärast 2.3 update saab logida turvatud WiFi-sse, kuid ei toeta täpitähtedega paroole (vähemalt WPA2-PSK puhul)
*D7 downloadid kõngevad kui telefon vahetab võrgurežiimi või korra leviauku satub, aga D7 vähemalt annab sellest viisakalt teada. "Play" valik siiski eeldab head ja pidevat ühendust, muidu jääb asi vabalt valitud hetkel vait ja jätkata ei oska...
EDIT 10.07.12
Kokkuvõtteks:
Selle hinna eest:
Väljanägemine: ****
Korpus: *** (Võiks kraapekindlam olla)
Default proged: ****
Riisvara: **** (Viis tärni oleks ehk ZTE Blade saanud..., rõhutan: selle hinna eest)
Firmware: ** (Enamik jamasid sealt minu arvestuse järgi)
Plussid:
Hind, hea klaviatuur, tulemas 2.3 Gingerbread update
Miinused:
Absoluutarvestuses nõrk raud, Flashi toe puudumine, antud firmware versiooni puugid. Elisast ostes ka absurdsed teenindusajad.
Pärast aastast kasutamist:
Täidab oma ülesande: e-raamatud saab loetud, muusika kuulatud, rongiajad vaadatud ja teekonnad leitud, ülesanded hallatud, meilid loetud ja internet arvutisse. Reageerimiskiirus jätab soovida, odava raua asi.
Kest ja ekraanikaitsekile on ennast imehästi õigustanud, mõlemat maha võttes näeb telefon kui uus välja. Ekraanikaitses on küll mõned suuremad kärnid, mis ma kahtlustan, oleks ekraanile võinud ka 1-0 teha. Aeg uus kile osta. Silikoonümbrise põhiline puudus on, et see tõmbab imehästi tolmu külge. EDIT 10.07.12
teisipäev, 14. juuni 2011
kolmapäev, 11. mai 2011
ROCK THE CASBAH!
Täna on mänginud raadio 3. Ja sealt tuli mingil hetkel lugu, mille viis klappis väga hästi pealkirjas viidatud loo omale, samas kui sõnad olid midagi hoopis teist. Mitte et see kuidagi oluline oleks, aga millal mu blogipostituste pealkirjad mõtet on omanud?
(Muide, kas sõnausel miskit blogile ka vasteks otsiti? Mälumängija olen ma nonde uudissõnadega häbiväärselt vähe kursis, meedia armus taristusse ära ja unustas ülejäänud kus kurat. No kui ei otsitud, siis on alati olemas ajaveeb, aga ajaveebipostitus on mõttetult pikk sõnakolakas (3 liiget ikkagi))
Nagu postituse ajatemplist näha, tegelen taas öise õppimisega. Diskreetse matemaatika elementide kontra homme õhtul ees ootamas, kuid tahtsin teooria kordamise täna jalust saada. Ja noh, kuidagi traditsiooniks on saanud, et kui öine õppimine, siis mingi hetk tuleb blogi kah ette võtta....Mis tuletab mulle meelde ühe teatava kohatäitepostituse, millega mul kohe kindlasti praegu ei ole aega tegeleda.
S. on haige, mingi tatitõbi millega ma tunnen ka ennast kaklevat (pidev vässu olek viitab sellele), ise veel siiski sümptomeid ei näita. Tundub suht sarnase asja moodi kui seesama millega mina eelmine kuu kaklesin.
Nagu ikka sain enam-vähem terveks enam-vähem selleks ajaks, kui ma arsti juurde aja sain, ehkki asi võib olla selles, et ma seda aega küllaltki hilja nõudsin. Vähemalt seda ei saa ma oma perearsti kohta kurta, et ooteajad liiga suured oleks, alati on vähemalt sama nädala sees aeg antud, ja kui vaja, ka "kohe" kohale kutsutud.
(lulz... Twitterist hüppas just üles: "'Tales of MU' coming at 7 or 8"... mis ajavööndis ta on? Vahemikus praegusest 8-ni on seega uut osa oodata, ja võimalus et ma selleks ajaks magan on ca 50/50 (ta vist oli idaranniku lähedal). Ei jaga matsu? STFG.)
Ja Chrome'i eesti keele õigekirjakontroll (veel üks kolakas) on üllatavalt kompetentne. Samas, miskipärast peab ta 'igekirjakontrolli' ka täitsa õigeks sõnaks. Igekiri... on see kördi- või vöökiri?
Hmm... jäigi postitamata. Vahepeal (4 paiku) tuli Tales of MU välja (ma pole veel lugenud) ja ma komistasin selle otsa: Kuidas endal pooletollise kaliibriga vintpüssi abil kõrvaklappe peast eemaldada (Rikošett)
EDIT: Per********sses. Jäin teisendamisülesandega toppama, see tnslt läks töö maksma.
(Muide, kas sõnausel miskit blogile ka vasteks otsiti? Mälumängija olen ma nonde uudissõnadega häbiväärselt vähe kursis, meedia armus taristusse ära ja unustas ülejäänud kus kurat. No kui ei otsitud, siis on alati olemas ajaveeb, aga ajaveebipostitus on mõttetult pikk sõnakolakas (3 liiget ikkagi))
Nagu postituse ajatemplist näha, tegelen taas öise õppimisega. Diskreetse matemaatika elementide kontra homme õhtul ees ootamas, kuid tahtsin teooria kordamise täna jalust saada. Ja noh, kuidagi traditsiooniks on saanud, et kui öine õppimine, siis mingi hetk tuleb blogi kah ette võtta....Mis tuletab mulle meelde ühe teatava kohatäitepostituse, millega mul kohe kindlasti praegu ei ole aega tegeleda.
S. on haige, mingi tatitõbi millega ma tunnen ka ennast kaklevat (pidev vässu olek viitab sellele), ise veel siiski sümptomeid ei näita. Tundub suht sarnase asja moodi kui seesama millega mina eelmine kuu kaklesin.
Nagu ikka sain enam-vähem terveks enam-vähem selleks ajaks, kui ma arsti juurde aja sain, ehkki asi võib olla selles, et ma seda aega küllaltki hilja nõudsin. Vähemalt seda ei saa ma oma perearsti kohta kurta, et ooteajad liiga suured oleks, alati on vähemalt sama nädala sees aeg antud, ja kui vaja, ka "kohe" kohale kutsutud.
(lulz... Twitterist hüppas just üles: "'Tales of MU' coming at 7 or 8"... mis ajavööndis ta on? Vahemikus praegusest 8-ni on seega uut osa oodata, ja võimalus et ma selleks ajaks magan on ca 50/50 (ta vist oli idaranniku lähedal). Ei jaga matsu? STFG.)
Ja Chrome'i eesti keele õigekirjakontroll (veel üks kolakas) on üllatavalt kompetentne. Samas, miskipärast peab ta 'igekirjakontrolli' ka täitsa õigeks sõnaks. Igekiri... on see kördi- või vöökiri?
Hmm... jäigi postitamata. Vahepeal (4 paiku) tuli Tales of MU välja (ma pole veel lugenud) ja ma komistasin selle otsa: Kuidas endal pooletollise kaliibriga vintpüssi abil kõrvaklappe peast eemaldada (Rikošett)
EDIT: Per********sses. Jäin teisendamisülesandega toppama, see tnslt läks töö maksma.
pühapäev, 24. aprill 2011
On God, the Universe and Everything
(Mul pole inglisekeelsetest ja/või religiooniteemalistest postitustest kavas kommet teha, ärge muretsege :D)
This is currently a placeholder for stuff I have been thinking of on the subject as part of a discussion (or rather my interested inquiries into christian beliefs) on Sharon T. Rose's "Swords and Sigils" holiday special stories. It's currently in draft status, this post is just insurance that it will, one day, be posted.
Btw, the heavily Christianity-centric three specials are indeed just that, specials, and anybody with an allergy against religion of any kind should have no problem reading the main story. In fact I quite recommend her stories to anybody and everybody who is interested in traditional fantasy (Swords and Sigils) or scientific (Space and Time, Guardians of the Ancients) fiction.
This is currently a placeholder for stuff I have been thinking of on the subject as part of a discussion (or rather my interested inquiries into christian beliefs) on Sharon T. Rose's "Swords and Sigils" holiday special stories. It's currently in draft status, this post is just insurance that it will, one day, be posted.
Btw, the heavily Christianity-centric three specials are indeed just that, specials, and anybody with an allergy against religion of any kind should have no problem reading the main story. In fact I quite recommend her stories to anybody and everybody who is interested in traditional fantasy (Swords and Sigils) or scientific (Space and Time, Guardians of the Ancients) fiction.
laupäev, 12. veebruar 2011
Spämm!=konserv
Kas kellegil teisel veel on müstilisel hulgal (no okei, 13 korda, aga võrreldes varasema 0-ga on suhe lõpmatu...) pulmakleitide spämmi hakanud kommentaaridesse tulema? Kui ma paremini ei teaks, arvaks, et ämm on blogi üles leidnud.. :D
laupäev, 22. jaanuar 2011
FUCK YEAH!
30 tundi jutti kirjutamist, vormistamist, piltide lõikumist, graafikute tõlgendamist, küsimuste lahtimõtestamist, allikate otsimist ja ümmarguse jutu ajamist, aga kui nad mu päeva jagu hilinenud tööd siiski vastu võtavad (Palun võtkepalunvõtkepalun... ehk ikka võtavad) siis jälle üks aine kirjas
Ma lähen nüüd magama. baybai
Ma lähen nüüd magama. baybai
esmaspäev, 10. jaanuar 2011
pühapäev, 19. detsember 2010
VHD-dest ehk De Virtuaalsetestum Kõvaketastestum
Arvutiriistvara kursuse foorumis ühele küsimusele vastates läks jutt käest lippama, ja küsimusele, mille vastamiseks 2 lauset oleks piisanud, tekkis selline moodustis. Enne postitamist lugesin küsimuse üle, ja otsustasin, et see on lihtsalt Liiga Palju Infot ja juba eelmises vastuses lühidalt räägitud jutt. Samas ei tahtnud seda teksti lihtsalt korstnasse kah kirjutada, niisiis kleepisin slle hoopis siia. Taustaks: Laiema teemana sai arutatud, miks praktikumiarvutid kõvakettatestides müstilisi (1 GB/s) lugemiskiirusi saavutavad, mis suuremad on kui SATA 300 MB/s (Ei, ma ei ajanud bitte ja baite segamini).
neljapäev, 9. detsember 2010
In other news:
Prillide parem sang vajab nüüd kah jootmist. Noh... ongi vast aeg hakata vahetusele mõtlema... tugevus on pisut mööda.
kolmapäev, 8. detsember 2010
...pool liitrit ja tõuseb, lisaks džeipopp ja džapanimeišõn (sõnaus, kus nende vasted on?)
Õppeedukusfunktsionaal A=A[j], kus j(t) - tarbitud tee kogus ajas.
Vabandan lohaka ja laisa tegevuse pärast kujundust uuendades: Vana tüütas ära, aga uut pole aega kohandada-kujundada-möllata.
Kusjuures, olen J-Popi ehk jaapani popmuusikasse alati kerge eelarvamusega suhtunud, umbes et (õnnetu armastus - lillede-ja-liblikate-uputus) * d(armastus)/dt ja lisaks hästi palju roosat. Enam mitte. Võib-olla on asi selles, et ma ei saa sõnadest aru, aga seal on palju head muusikat. Sellel on oma kiiks, aga millel poleks? Hea allikas tutvumiseks: www.sky.fm/jpop/
Ja õppimise poole pealt on ideaalne, kui sõnad on kas arusaamatus kuukeeles või võrdselt arusaamatus inglise keeles. Saab reaalselt konspektile keskenduda, ilma et peaks külmkapisurisevat vaikust kannatama.
Ja siis veel vaid pisut seonduvalt: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex intro (Full screen ja HD on ilus ;), va netbookidel :( ). Miks vaid pisut? Kuna ehkki ka siin on küllalt raske vahet teha vene ja inglise keelel, on see lugu mis mul suht pähe on kulunud. Olen seda liiga palju kuulanud ja kuulnud, seega ei saa ma selle saatel õppida: aju läheb animesse rändama.
"Inner Universe", helilooja Yoko Kanno (Jaapani jazzi ja eriti animemuusika tuntumaid nimesid (vist, kust kurat mina pean teadma? Minu jaoks on :D)). Tal on paremaid lugusid (nt võtta ette pea kogu Cowboy Bebopi soundtrack), aga mis siis. See sobib J-Popi teemasse paremini kui "Tank!" (Cowboy Bebopi algusmuusika)...
Ma vist teen siia kunagi isikliku "Anime mida peab nägema" nimekirja, mitte et neid võrgus vähe oleks, aga ikkagi. Vana ja hallina hea vaadata, mis jama sai noorena kahemõõtmelisena (el gasp!) vaadatud... "Tõelised animefännid" kindlasti ütlevad et "Mis kuradi peavoolu pahna sa vaatad!" aga mulle millegipärast meeldivad mõnikord asjad, kus on piisavalt kapitali kvaliteetse animatsiooni tegemiseks olnud... Mitte et ma neid teisigi poleks omajagu vaadanud.
Ma nüüd jälle variatsioonarvutust õppima...
ahem... KÜLM ON!
---04:13---
Kui tee on sama tume kui kohv, on ta isegi öösel õppimiseks pisut kange... Sellest purust saab vist teise kruusi veel. Tuletab meelde siin eelmi... üleelmisel aastal toimunud diskussiooni zefiiri teemal.
Hmm... kondenspiimaga on isegi joodav.
---05:22---
Unetus = külmavärinad, ja mõte rändab ebaproduktiivseid radu pidi. Päh.
Vabandan lohaka ja laisa tegevuse pärast kujundust uuendades: Vana tüütas ära, aga uut pole aega kohandada-kujundada-möllata.
Kusjuures, olen J-Popi ehk jaapani popmuusikasse alati kerge eelarvamusega suhtunud, umbes et (õnnetu armastus - lillede-ja-liblikate-uputus) * d(armastus)/dt ja lisaks hästi palju roosat. Enam mitte. Võib-olla on asi selles, et ma ei saa sõnadest aru, aga seal on palju head muusikat. Sellel on oma kiiks, aga millel poleks? Hea allikas tutvumiseks: www.sky.fm/jpop/
Ja õppimise poole pealt on ideaalne, kui sõnad on kas arusaamatus kuukeeles või võrdselt arusaamatus inglise keeles. Saab reaalselt konspektile keskenduda, ilma et peaks külmkapisurisevat vaikust kannatama.
Ja siis veel vaid pisut seonduvalt: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex intro (Full screen ja HD on ilus ;), va netbookidel :( ). Miks vaid pisut? Kuna ehkki ka siin on küllalt raske vahet teha vene ja inglise keelel, on see lugu mis mul suht pähe on kulunud. Olen seda liiga palju kuulanud ja kuulnud, seega ei saa ma selle saatel õppida: aju läheb animesse rändama.
"Inner Universe", helilooja Yoko Kanno (Jaapani jazzi ja eriti animemuusika tuntumaid nimesid (vist, kust kurat mina pean teadma? Minu jaoks on :D)). Tal on paremaid lugusid (nt võtta ette pea kogu Cowboy Bebopi soundtrack), aga mis siis. See sobib J-Popi teemasse paremini kui "Tank!" (Cowboy Bebopi algusmuusika)...
Ma vist teen siia kunagi isikliku "Anime mida peab nägema" nimekirja, mitte et neid võrgus vähe oleks, aga ikkagi. Vana ja hallina hea vaadata, mis jama sai noorena kahemõõtmelisena (el gasp!) vaadatud... "Tõelised animefännid" kindlasti ütlevad et "Mis kuradi peavoolu pahna sa vaatad!" aga mulle millegipärast meeldivad mõnikord asjad, kus on piisavalt kapitali kvaliteetse animatsiooni tegemiseks olnud... Mitte et ma neid teisigi poleks omajagu vaadanud.
Ma nüüd jälle variatsioonarvutust õppima...
ahem... KÜLM ON!
---04:13---
Kui tee on sama tume kui kohv, on ta isegi öösel õppimiseks pisut kange... Sellest purust saab vist teise kruusi veel. Tuletab meelde siin eelmi... üleelmisel aastal toimunud diskussiooni zefiiri teemal.
Hmm... kondenspiimaga on isegi joodav.
---05:22---
Unetus = külmavärinad, ja mõte rändab ebaproduktiivseid radu pidi. Päh.
teisipäev, 30. november 2010
No oli ka juba aeg, eks ole.
On jälle ees tass kuuma teega
ja ootamas mind koolitöö.
Here there be dragons and lagrangians and Yukawas galore. Ühesõnaga, öötöö, ja tema nimeks on analüütiline mehaanika. Ehk ilmub siia öö jooksul veel midagi.
***
Mitte keegi, 10^100 kaasa arvatud, ei taha mulle seletada, miks jäävuse seadused on liikumisvõrrandite esimesed integraalid. Tuleb vist ise välja mõelda...
9時40分じけんまでてす。
ja ootamas mind koolitöö.
Here there be dragons and lagrangians and Yukawas galore. Ühesõnaga, öötöö, ja tema nimeks on analüütiline mehaanika. Ehk ilmub siia öö jooksul veel midagi.
***
Mitte keegi, 10^100 kaasa arvatud, ei taha mulle seletada, miks jäävuse seadused on liikumisvõrrandite esimesed integraalid. Tuleb vist ise välja mõelda...
9時40分じけんまでてす。
Tellimine:
Postitused (Atom)
