(Mul pole inglisekeelsetest ja/või religiooniteemalistest postitustest kavas kommet teha, ärge muretsege :D)
This is currently a placeholder for stuff I have been thinking of on the subject as part of a discussion (or rather my interested inquiries into christian beliefs) on Sharon T. Rose's "Swords and Sigils" holiday special stories. It's currently in draft status, this post is just insurance that it will, one day, be posted.
Btw, the heavily Christianity-centric three specials are indeed just that, specials, and anybody with an allergy against religion of any kind should have no problem reading the main story. In fact I quite recommend her stories to anybody and everybody who is interested in traditional fantasy (Swords and Sigils) or scientific (Space and Time, Guardians of the Ancients) fiction.
pühapäev, 24. aprill 2011
laupäev, 12. veebruar 2011
Spämm!=konserv
Kas kellegil teisel veel on müstilisel hulgal (no okei, 13 korda, aga võrreldes varasema 0-ga on suhe lõpmatu...) pulmakleitide spämmi hakanud kommentaaridesse tulema? Kui ma paremini ei teaks, arvaks, et ämm on blogi üles leidnud.. :D
laupäev, 22. jaanuar 2011
FUCK YEAH!
30 tundi jutti kirjutamist, vormistamist, piltide lõikumist, graafikute tõlgendamist, küsimuste lahtimõtestamist, allikate otsimist ja ümmarguse jutu ajamist, aga kui nad mu päeva jagu hilinenud tööd siiski vastu võtavad (Palun võtkepalunvõtkepalun... ehk ikka võtavad) siis jälle üks aine kirjas
Ma lähen nüüd magama. baybai
Ma lähen nüüd magama. baybai
esmaspäev, 10. jaanuar 2011
pühapäev, 19. detsember 2010
VHD-dest ehk De Virtuaalsetestum Kõvaketastestum
Arvutiriistvara kursuse foorumis ühele küsimusele vastates läks jutt käest lippama, ja küsimusele, mille vastamiseks 2 lauset oleks piisanud, tekkis selline moodustis. Enne postitamist lugesin küsimuse üle, ja otsustasin, et see on lihtsalt Liiga Palju Infot ja juba eelmises vastuses lühidalt räägitud jutt. Samas ei tahtnud seda teksti lihtsalt korstnasse kah kirjutada, niisiis kleepisin slle hoopis siia. Taustaks: Laiema teemana sai arutatud, miks praktikumiarvutid kõvakettatestides müstilisi (1 GB/s) lugemiskiirusi saavutavad, mis suuremad on kui SATA 300 MB/s (Ei, ma ei ajanud bitte ja baite segamini).
neljapäev, 9. detsember 2010
In other news:
Prillide parem sang vajab nüüd kah jootmist. Noh... ongi vast aeg hakata vahetusele mõtlema... tugevus on pisut mööda.
kolmapäev, 8. detsember 2010
...pool liitrit ja tõuseb, lisaks džeipopp ja džapanimeišõn (sõnaus, kus nende vasted on?)
Õppeedukusfunktsionaal A=A[j], kus j(t) - tarbitud tee kogus ajas.
Vabandan lohaka ja laisa tegevuse pärast kujundust uuendades: Vana tüütas ära, aga uut pole aega kohandada-kujundada-möllata.
Kusjuures, olen J-Popi ehk jaapani popmuusikasse alati kerge eelarvamusega suhtunud, umbes et (õnnetu armastus - lillede-ja-liblikate-uputus) * d(armastus)/dt ja lisaks hästi palju roosat. Enam mitte. Võib-olla on asi selles, et ma ei saa sõnadest aru, aga seal on palju head muusikat. Sellel on oma kiiks, aga millel poleks? Hea allikas tutvumiseks: www.sky.fm/jpop/
Ja õppimise poole pealt on ideaalne, kui sõnad on kas arusaamatus kuukeeles või võrdselt arusaamatus inglise keeles. Saab reaalselt konspektile keskenduda, ilma et peaks külmkapisurisevat vaikust kannatama.
Ja siis veel vaid pisut seonduvalt: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex intro (Full screen ja HD on ilus ;), va netbookidel :( ). Miks vaid pisut? Kuna ehkki ka siin on küllalt raske vahet teha vene ja inglise keelel, on see lugu mis mul suht pähe on kulunud. Olen seda liiga palju kuulanud ja kuulnud, seega ei saa ma selle saatel õppida: aju läheb animesse rändama.
"Inner Universe", helilooja Yoko Kanno (Jaapani jazzi ja eriti animemuusika tuntumaid nimesid (vist, kust kurat mina pean teadma? Minu jaoks on :D)). Tal on paremaid lugusid (nt võtta ette pea kogu Cowboy Bebopi soundtrack), aga mis siis. See sobib J-Popi teemasse paremini kui "Tank!" (Cowboy Bebopi algusmuusika)...
Ma vist teen siia kunagi isikliku "Anime mida peab nägema" nimekirja, mitte et neid võrgus vähe oleks, aga ikkagi. Vana ja hallina hea vaadata, mis jama sai noorena kahemõõtmelisena (el gasp!) vaadatud... "Tõelised animefännid" kindlasti ütlevad et "Mis kuradi peavoolu pahna sa vaatad!" aga mulle millegipärast meeldivad mõnikord asjad, kus on piisavalt kapitali kvaliteetse animatsiooni tegemiseks olnud... Mitte et ma neid teisigi poleks omajagu vaadanud.
Ma nüüd jälle variatsioonarvutust õppima...
ahem... KÜLM ON!
---04:13---
Kui tee on sama tume kui kohv, on ta isegi öösel õppimiseks pisut kange... Sellest purust saab vist teise kruusi veel. Tuletab meelde siin eelmi... üleelmisel aastal toimunud diskussiooni zefiiri teemal.
Hmm... kondenspiimaga on isegi joodav.
---05:22---
Unetus = külmavärinad, ja mõte rändab ebaproduktiivseid radu pidi. Päh.
Vabandan lohaka ja laisa tegevuse pärast kujundust uuendades: Vana tüütas ära, aga uut pole aega kohandada-kujundada-möllata.
Kusjuures, olen J-Popi ehk jaapani popmuusikasse alati kerge eelarvamusega suhtunud, umbes et (õnnetu armastus - lillede-ja-liblikate-uputus) * d(armastus)/dt ja lisaks hästi palju roosat. Enam mitte. Võib-olla on asi selles, et ma ei saa sõnadest aru, aga seal on palju head muusikat. Sellel on oma kiiks, aga millel poleks? Hea allikas tutvumiseks: www.sky.fm/jpop/
Ja õppimise poole pealt on ideaalne, kui sõnad on kas arusaamatus kuukeeles või võrdselt arusaamatus inglise keeles. Saab reaalselt konspektile keskenduda, ilma et peaks külmkapisurisevat vaikust kannatama.
Ja siis veel vaid pisut seonduvalt: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex intro (Full screen ja HD on ilus ;), va netbookidel :( ). Miks vaid pisut? Kuna ehkki ka siin on küllalt raske vahet teha vene ja inglise keelel, on see lugu mis mul suht pähe on kulunud. Olen seda liiga palju kuulanud ja kuulnud, seega ei saa ma selle saatel õppida: aju läheb animesse rändama.
"Inner Universe", helilooja Yoko Kanno (Jaapani jazzi ja eriti animemuusika tuntumaid nimesid (vist, kust kurat mina pean teadma? Minu jaoks on :D)). Tal on paremaid lugusid (nt võtta ette pea kogu Cowboy Bebopi soundtrack), aga mis siis. See sobib J-Popi teemasse paremini kui "Tank!" (Cowboy Bebopi algusmuusika)...
Ma vist teen siia kunagi isikliku "Anime mida peab nägema" nimekirja, mitte et neid võrgus vähe oleks, aga ikkagi. Vana ja hallina hea vaadata, mis jama sai noorena kahemõõtmelisena (el gasp!) vaadatud... "Tõelised animefännid" kindlasti ütlevad et "Mis kuradi peavoolu pahna sa vaatad!" aga mulle millegipärast meeldivad mõnikord asjad, kus on piisavalt kapitali kvaliteetse animatsiooni tegemiseks olnud... Mitte et ma neid teisigi poleks omajagu vaadanud.
Ma nüüd jälle variatsioonarvutust õppima...
ahem... KÜLM ON!
---04:13---
Kui tee on sama tume kui kohv, on ta isegi öösel õppimiseks pisut kange... Sellest purust saab vist teise kruusi veel. Tuletab meelde siin eelmi... üleelmisel aastal toimunud diskussiooni zefiiri teemal.
Hmm... kondenspiimaga on isegi joodav.
---05:22---
Unetus = külmavärinad, ja mõte rändab ebaproduktiivseid radu pidi. Päh.
teisipäev, 30. november 2010
No oli ka juba aeg, eks ole.
On jälle ees tass kuuma teega
ja ootamas mind koolitöö.
Here there be dragons and lagrangians and Yukawas galore. Ühesõnaga, öötöö, ja tema nimeks on analüütiline mehaanika. Ehk ilmub siia öö jooksul veel midagi.
***
Mitte keegi, 10^100 kaasa arvatud, ei taha mulle seletada, miks jäävuse seadused on liikumisvõrrandite esimesed integraalid. Tuleb vist ise välja mõelda...
9時40分じけんまでてす。
ja ootamas mind koolitöö.
Here there be dragons and lagrangians and Yukawas galore. Ühesõnaga, öötöö, ja tema nimeks on analüütiline mehaanika. Ehk ilmub siia öö jooksul veel midagi.
***
Mitte keegi, 10^100 kaasa arvatud, ei taha mulle seletada, miks jäävuse seadused on liikumisvõrrandite esimesed integraalid. Tuleb vist ise välja mõelda...
9時40分じけんまでてす。
kolmapäev, 1. september 2010
teisipäev, 13. juuli 2010
Teaduslaager
Mis: Tartu Ülikooli Teaduslaager
Kus: Kloogaranna Noortelaager
Kes: Tartu ülikooli tudengid teadusbussi koosseisus
Mis siis ikkagi: Lapsed tutvuvad ja näpivad kordamööda: füüsikat, keemiat, raketiteadust, keskkonnatehnoloogiat, materjaliteadust, robootikat.
Mis mina siin teen: Räägin lastele raketiteaduse teooriaosa, õpetan ja aitan ehitada.
Mida ehitatakse: Veepudelirakett ning langevarjuga rakett.
Võistlusmoment: Veepudeliraketi puhul kellel kõige kaugemale lendab, Langevarju puhul kas lendab, ja kui lendab, siis kas langevari avaneb, ja kui avaneb, siis kas ka õigel ajal.
Muud möla:
Palav on. Siiski parem kui Tartus ühikatoas, kus peamiseks keha jahutusfunktsiooniks oli lilleprits. Siin on meri lähedal, saab minna ja liguneda, kui tahtmine peale tuleb. Jama on see, et juhendajatena peaksime me kandma juhendajate särke. See aga võib teisel päeval juba võimatuks osutuda särkisuude kinnikleepumise tõttu (mina pesin enda oma kraanikausis ära lihtsalt...)
Nih, peaks hakkama magama sättima, ei taha teisi üles ajada.
Kus: Kloogaranna Noortelaager
Kes: Tartu ülikooli tudengid teadusbussi koosseisus
Mis siis ikkagi: Lapsed tutvuvad ja näpivad kordamööda: füüsikat, keemiat, raketiteadust, keskkonnatehnoloogiat, materjaliteadust, robootikat.
Mis mina siin teen: Räägin lastele raketiteaduse teooriaosa, õpetan ja aitan ehitada.
Mida ehitatakse: Veepudelirakett ning langevarjuga rakett.
Võistlusmoment: Veepudeliraketi puhul kellel kõige kaugemale lendab, Langevarju puhul kas lendab, ja kui lendab, siis kas langevari avaneb, ja kui avaneb, siis kas ka õigel ajal.
Muud möla:
Palav on. Siiski parem kui Tartus ühikatoas, kus peamiseks keha jahutusfunktsiooniks oli lilleprits. Siin on meri lähedal, saab minna ja liguneda, kui tahtmine peale tuleb. Jama on see, et juhendajatena peaksime me kandma juhendajate särke. See aga võib teisel päeval juba võimatuks osutuda särkisuude kinnikleepumise tõttu (mina pesin enda oma kraanikausis ära lihtsalt...)
Nih, peaks hakkama magama sättima, ei taha teisi üles ajada.
Tellimine:
Postitused (Atom)